Wychowanie dzieci referat

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w którym podchodzi do ograniczenia liczby czerwonych krwinek. Są oryginalne przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie młodego człowieka: potrafi żyć stworzona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów lub te w związku ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie toż stanowi wystarczająco często spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Przecież w sukcesie kobiet przy okazji definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości natury zaś jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest wówczas zjawiskiem zupełnie normalnym. W czasie ciąży to świadczymy o zaistnieniu anemii, kiedy przystępuje do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie niszczy to przecież faktu, że duże niedobory czerwonych krwinek w systemie przyszłej matki mogą sprawić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W początkowym trymestrze ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W kolejnym kwartale może spowodować do powstawania wad rodzonych, natomiast w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu oraz pieczenie papierosów. Inne to ciąża mnoga, niedobór witam i zalecie odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość mocno rośnie w sezonie popadnięcia w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stanu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której początkiem był niedobór żelaza, jest wciąż leczona doustnymi środkami przedstawiającymi jego liczba. Bardzo rzadko dopasowuje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, istnieje więc a droga o wiele szybsza niż w sukcesu przyjmowania suplementów diety. Sprowadzają się przypadki, kiedy konieczna będzie wyjątkowo transfuzja krwi – dzieje się tak zwłaszcza w formach obfitego krwawienia, na przykład podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej obrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z świadomością i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli więc, istniejąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może dostarczyć do poważnych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.