Psycholog a kasa fiskalna 2015

Gdy prowadzimy sprzedaż produktów czy usług na sytuację osób fizycznych (takich, które nie prowadzą działalności gospodarczej) potrzebna będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, niezmiernie znaczące jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie formalności związane z kasą fiskalną powinny stanowić skończone w ciągu dwóch miesięcy z jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika właściwego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim zaczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kwocie fiskalnej. Co powinno znaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede każdym, należy napisać, jaka będzie cała liczba kas fiskalnych stosowanych w przedsiębiorstwie. Należy i podać adresy miejsc, gdzie będą one brane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie określa sposób, w jaki powinno się odbywać zgłaszanie kas. Razem z nim najpóźniej w dniu utraty oddana do wycofania z bycia kasy fiskalnej należy zamontować przynajmniej część ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z przodem następnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Jak dysponujemy już zgłoszone i dane kasy fiskalne, należy wykonać ich fiskalizacji. Jest ona niezbędna, jeżeli chcemy wykorzystywać kasy i drukarki w działalności gospodarczej.

Na czym liczy fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Dbajmy o tym, iż jest to czynność jednorazowa, mieszkała i trwała. Bardzo ważne jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została wytworzona w system profesjonalny, przez przygotowanego do tego dobrze serwisanta. W przypadku błędu, złe będzie cofnięcie źle przeprowadzonej fiskalizacji, niezbędny będzie kup nowej kasy fiskalnej, co świadczy duży wydatek. Dzięki dokonaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej czynność w trybie fiskalnym. Od dzisiaj w pamięci kasy zapisywane będą dobowe raporty, zawierające reklamy na temat dziennej sprzedaży. Po zakończeniu fiskalizacji kasy, w ciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Pomoże to wzięciem numeru ewidencyjnego.